Sosyal Medyada Biz

SPOR

USTALARLA GERİ DÖNÜŞ…

28.haftanın açılış maçında Ankaragücü ile Başakşehir takımları karşı karşıya geldi…Zirveyle ateş hattının maçıydı. Öyle ki, Başakşehir kazanınca lider olacak, Ankaragücü kazanınca da ateş hattının dışına çıkmış olacaktı.

Maçı müzisyen biri yorumlasaydı ve ilk yarıyı sorsaydık, “Başakşehir’in notalarıyla Ankaragücü şarkısı dinledik” derdi.
Ev sahibi takım geçen hafta Gaziantep deplasmanından aldığı bir puanla moralli çıktı bu maça. Başakşehir ise Alanyaspor’u yenerek geldiği deplasmanda belli ki zihnen fazla sevinmiş; 40.dakikaya kadar sahada yokları oynadı. Maçın hemen başında kazanılan penaltı golü sonrası İstanbul temsilcisi dağıldı, etkisiz kaldı. Ankaragücü ise atak zenginliği ile bolca hücum geliştirerek oynadı. 40.dakikaya kadar Başakşehir mağlup olduğunu sanki bilmiyordu(!)

40 ile 45.dakika arasında ise geniş zaman aralığında girmediği kadar organize atağa kalktı, net golleri atamadı.

Eskiden olsa deplasmanda oynuyor der, bu silik oyunu anlayışla karşılayabilir, normal görürdük. Hoş, şimdi seyircide yok, gerilimde yok ya; ligin seyrine bakıp, kim ev sahibi, kim deplasman takımı önemsiz detaylardan oldu.

Ama ne olursa olsun bu durum bu maçı, Cuma günü oynanıyor, seyircisiz oynanıyor diye önemsiz kılmadı; tam tersine kıran kırana bir maç yaptı ve her anını dikkatlice takip etmemizi sağladı.Hani klasik bir söylem vardır; “Puan kaybına tahammülümüz yok” diye. İki takımında üstte ve altta, puan kaybı yaşayıp, pardon deme şansı da yoktu bu maç için. Kim daha hazır göründü derseniz, Ankaragücü ilk yarının tamamında oyuna hakim taraftı.

İlk yarıda akılda kalan anlar ise, 12.dakikada ev sahibinin Skertel’in faulü sonrası kazandığı penaltı, 22’de Lukasik’in 3-5 santimetreyle ofsayt diye iptal edilen kafa golü, 36’da Aleksiç’in Başakşehir adına direkten dönen şutu diyebiliriz…

İkinci yarı ile birlikte baş rolde Robinho vardı. Bu değişiklik hem hücumda, hem sahada dirilik getirdi Başakşehir’e. Aleksiç’e taşıyıp ortaladığı gol olan pozisyonda, bir star kazancının ne olduğunu gösterdi bizlere…

Tabii suskun isim Visca kötü giden maçı Ankara’dan alıp İstanbul’a taşıdı…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in SPOR